kalıcı ruj

Mehron Lipstick Sealer- Mehron Ruj Sabitleyici

07:00

Merhaba :)

Beni yakından takip ediyorsanız makyaj ürünlerinde aradığım ya da benim için önemli olan özelliklerden birisi kalıcı olmasıdır.Benim mantığımda bir ürüne çok para veriyorsanız mutlaka hakkını vermeli.En azından belli bir seviyede kalıcılık sağlamalı.Rujlarda bu zamana kadar kalıcı olarak bulduklarım hep gloss tarzında idi.Ama lipstick tarzında tam kalıcı bir ruj bulamadım.Ne zamandır aklımda olan ama hep almayı bir şekilde unuttuğum Mehron'un ruj sabitleyicisine geçenlerde kavuştum. Mehron markasını ilk kez duyanlar için kısaca bahsedersek Kryolan tarzında profosyonel Sahne makyaj ürünleri içeren bir marka.


Bu ruj sabitleyicimiz yediğiniz , içtiğiniz hatta öpüştünüz anda bile rujunuzun uzun süreli kalıcı olacağını vaad ediyor :)


Oje şeklinde olan bu sabitleyicimiz fırçasıda oje fırçası şeklinde .Eğer koklarsanız pek hoşunuza gitmeyecektir. Uygulaması  ruju yada dudak kalemini uyguladıktan sonra rıj sabitleyicisini üstünde geçiyoruz.Bu süreç içersinde yaklaşık 2-3 dakika boyunca dudağımızı kapatmıyoruz.Sürdüğünüz andan itibaren hafif bir karıncalanma ve kuruluk oluşuyor.Ama dakikalar ilerledikçe bu geçiyor.

Sephora'nın  Mat06 rengini sürdüm.
Üstüne ruj sabitleyiciyi sürüp ağzım hafif aralık açık şekilde kurumasını bekledim.
Kurumuş hali.

Yaklaşık 1 haftadır çeşitli markaların rujlarında bu ürünü denedim.Öncelikle kesinlikle mat rujlarda evet sabitliyor ama nemlendiricili olan rujlarda birşey yiyip içtiğiniz anda bozuluyor. Sephora yada Pastel olması hiç farketmiyor yeter ki mat olsun. Sürüp kuruduğu anda az da olsa renk değişimine uğruyor.Yaklaşık 5-6 sat sonrada sürdüğünüz mat oje oluyor size ombre dudak.Yani iç kısımlardan bozulma yaşanıyor.İşin açıkcası bu sabitleyiciden çok büyük beklentilerim , hayallerim vardı :). Ama malesef övüldüğü kadar bir ürün değilmiş.Ben istediğim ruju sabitleyemedikten sonra ne anlamı kalır ki ? Bir gün mutlaka bu tarz iyi bir ürün bulacağım umudum var :)


Benzer Yazılar

0 yorum

Abone Ol


Like us on Facebook