fondöten

YSL Fusion Ink Fondöten

07:00


Merhaba :)

Ysl 'nin bu fondötenini Sephora'nın Amerika'daki sayfasını ilk gördüğümde çok heycanlanmıştım.Genel anlamda yüzümün çok kapatıcılı ürünlere çok fazla ihtiyacı olmasa da zaman zaman cilt sorunları yaşadığım anlarda böyle kapatıcılığı yüksek ürünlere ihtiyaç duyuyorum.


Çok şık bir ambalajda sunulan fondotenimizin eksi yönlerinden biri 25 ml olması.Dediğim gibi ben sadece ihtiyaç anlarında kullandığım için sıkıntı olmuyor.Ama sık sık fondöten kullanan bir insan için sıkıntılı bir durum.


Kapağını açtığınız zaman esas siyah kapakla karşılaşıyorsunuz.Benim rengim  B20 olarak ilk atışta tutturduk.B olan seri nötr cilt al tonu BD ile başlayan renkler sıcak alt tonu BR ile de başlayanlar ise Soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar için.Kesinlikle rengini denemeden almayın çünkü ilk sürdüğünüz rengin oturması yaklaşık 15-20 dakikayı buluyor.


Fondötenlerde en sevdiğim şeylerden biri de cam kaplarda olması.Bana daha sağlıklı ve uzun ömürlü olduğunu hissettiriyor.Kapağı açtığınız zaman ucu plastik yayvan şeklinde bir aplikatöre sahip.Bu tarz aplikatörlü fondötenleri çok seviyorum.
SPF 15 koruma faktör içeren Ink  fondötenimi kesinlikle en iyi sonucu elimle dağıtarak aldım.Aslında çok  elle kullanmayı sevmesemde fondötenin yapısı gereği en iyi sonuç bu oldu.Karma bir cilt yapım olmasına rağmen fondöten öncesi kesinlikle iyi nemlendirme ihtiyacı duydum. Pudra bitişli olduğu için üstünden tekrar pudra geçmenize gerek kalmıyor.


Kapatıcılığını daha iyi göstermek adına öncesi ve sonrası fotoğrafımdan da anlayabilirsiniz.Cildimin bir ürüne reaksiyon gösterdiği sıralarda kurtarıcım oldu.Rengin oturması dediğim gibi 15-20 dakikadan sonra oturuyor.Eğer cildinizi iyi nemlendirmemişse pütürlükler görülüyor.Ben çok ama çok severek kullanıyorum ama gördüğüm kadarıyla seven kadar sevmeyeni de var o yüzden kesinlikle denemeden alamayacağınız bir fondöten olduğunu belirtmek isterim.
Benzer Yazılar

0 yorum

Abone Ol


Like us on Facebook